GeneralWebpush Gelirleri Nasıl Arttırılır?

May 29, 2019by smpl.
https://www.hellosmpl.com/wp-content/uploads/2019/05/web-push-gelirleri-1280x853.jpg

Dijital pazarlama ve iletişim profesyonellerinin son yıllarda büyük önem verdikleri webpush, kullanıcıların markanıza ait indirim ve kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmasının en kolay yolu. Peki webpush gönderimlerinizden elde ettiğiniz gelirleri arttırmak için doğru aksiyonları alıyor musunuz?

Webpush, websitenizi ziyaret eden kullanıcıların kampanya ve fırsatlardan haberdar olmasına imkan veren ve bunu yaparken kullanıcıya otomatize edilmiş gönderimler yapmanıza olanak veren bir altyapıdır. Doğru kullanıldığında ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürme konusunda büyük faydası olan webpush altyapısının hatalı kullanımı, potansiyel müşterilerinizi markanızdan uzaklaştırmanıza neden olabilir.

Webpush Nasıl Çalışır?

Websitenize birkaç basit adımla entegre edilebilen webpush, site ziyaretçilerinizin önüne bir izin ekranı açar. İzin ekranlarında kullanıcıya İzin Ver ya da Engelle seçenekleri sunulur. Kullanıcının Evet’i seçmesi, markanızın webpush üzerinden yapacağı iletişimleri almak istediği anlamına gelir.

Kullanılan altyapıya bağlı olmakla birlikte pek çok webpush servisi, gönderimlerinizi yapabilmeniz ve izinli kullanıcı sayınızı görebilmeniz için bir panel sunmaktadır. Panelinize giriş yaparak gönderimlerinizi oluşturabilir, hedef kitlenizi seçebilir ve otomatize edilmiş gönderimler planlayabilirsiniz.

Gönderimlerinizin sıklığı, mesaj içerikleriniz ve mesajınızın hedef kitleye uyumluluğu kullanıcılardan alacağınız geri dönüşleri doğrudan etkileyen faktörlerden yalnızca bazılarıdır.

Webpush Gelirleri Nasıl Arttırılır?

En temel hali ile webpush, kullanıcılarınızın tamamını eşit değerde görmektedir. Kullanıcının daha önce sepetine ürün ekleyip eklemediği, ürün detay sayfalarınızı ziyaret etme statüsü ya da üyelik formunuzda herhangi bir işlem yapıp yapmadığı bilgileri webpush panellerinde yer almayan verilerdir.

Smpl. ile yapacağınız çalışmalarda ise izinli kullanıcıların siteniz üzerindeki davranışları ve ilgi alanları, webpush altyapısında hedeflenebilir mikro segmentler haline getirilir. Bu sayede kullanıcılarınızın daha önceki işlemlerine göre farklı kampanyalar sunabilir, indirim ve fırsatlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Segmentasyon

Webpush gelirlerini arttırmanın ilk adımı, kullanıcı gruplarını doğru tanımaktır. Anasayfanızı ziyaret etmiş ancak başka bir sayfa ziyaret etmeden sitenizi terketmiş kullanıcılar ile sepetine ürün ekleyip satın alma işlemlerini tamamlamamış kullanıcılar, farklı potansiyel değere sahip kullanıcı gruplarıdır. Bu gruplara doğru iletişimleri sunmak için segmentleri kullanabilirsiniz.

İlgi Çeken İçerikler

Webpush gönderimleri iki farklı içerikten oluşur; başlık ve mesaj alanı. İlgi çekici başlıklar sayesinde kullanıcılarınızın gönderiminizi dikkate almasını sağlayabilirsiniz. Başlık alanında emoji kullanılan gönderimlerin geri dönüşü, emoji kullanılmayan gönderimlere kıyasla daha yüksektir.

Mesaj alanında ise kullanıcılarınızın doğru bilgiye erişmesini sağlamanız önemlidir. Sitenizde bir gün süre ile kargo bedava kampanyası yapıyorsanız, kampanyanın hangi kategorilerde ve hangi koşullarla geçerli olduğunu belirterek hemen çıkma oranınızı düşürebilirsiniz.

Görsel Kullanımı

Gönderim yaparken görsel kullanmak, gönderiminizden alacağınız dönüşü kayda değer oranda arttırır. Kampanyanızla ilgili dikkat çekici görseller kullanarak izinli kullanıcılarınızın sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Mesaj Devamlılığı

Gönderimlerinize tıklayarak sitenize gelen kullanıcılara devam niteliğinde mesajlar sunmak, gelirlerinizi arttıran önemli faktörlerden biridir. Smpl.on yeteneklerini kullanarak ziyaretçilerinize gönderim mesajının devamını siteniz üzerinde verebilir, kullanıcılarınızın hızlı şekilde dönüşüm tamamlamasına yardımcı olabilirsiniz.

https://www.hellosmpl.com/wp-content/uploads/2018/12/smpl.png
https://www.hellosmpl.com/wp-content/uploads/2018/12/smpl.png
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

  smpl.

  smpl. is an Omni-channel Growth Platform that simplifies the lives of Digital Marketers, Growth Hackers and CRM Managers; and help them drive GROWTH and LOYALTY for their businesses.

  Subscribe

  If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

   smpl.

   smpl. is an Omni-channel Growth Platform that simplifies the lives of Digital Marketers, Growth Hackers and CRM Managers; and help them drive GROWTH and LOYALTY for their businesses.

   Copyright by smpl. All rights reserved.